Hakkımızda
IŞILDAR PLASTİK
Işıldar Plastik Ltd. Şti. 1972 yılında Güngören’de 250 m2 dükkanda kalıp atölyesini kurarak plastik elektrik malzemeleri imalatına başlamış olup (dübel, buat kapakları, antigron kroşe çeşitleri vb. gibi bir çok fason ürünler yapmıştır.) Bir çok firmaların markalarına ait olmak üzere fason üretim yapmıştır. Daha sonra İkitelli Organizede İpkas 1.sanayii sitesinde 1000 m2 dükkan alıp kalıphanesini genişletip Arge yatırımlarına girmiştir. Kaliteli üretim ve iyi hizmet vermeyi kendine hedef alarak yeni kalıplar yapmaya başlamıştır.

2004 yılında plastik elektrik malzeme çeşitlerinin yanına plastik aydınlatma malzemelerini yapmaya başlamıştır. Her ay iki kalıp yapmayı ve yenilik kazandırmayı kendine hedef kılarak üretime geçmiştir. (Plastik gloplar, Sensörlü Armatürler, Sensörlü Aplikler, Duvar Aplikler, 32 W. Simit Armatürler, Sigorta kutuları, Termo plastik Buatlar, Kare Buatlar, Kombinasyon Kutuları, Polikarbon Dağıtım Panoları, Anahtar Kasaları vb. gibi çeşitlerin) kalıplarını yapmıştır.

2004 yılında markalaşmayı hedef alarak kendi bünyesinde Satış ve Pazalama ekibini kurmuştur. İlk etapda anadolu pazarına açılarak bölgelerinde söz sahibi olan firmalarla çalışmaya başlamıştır. Yoğun bir çalışmayla ve müşteri memnuyetini önde tutarak hizmet vermeye başlamıştır.10 çeşit olan üretimini 250 çeşite çıkarak kaliteyi ucuza mal ederek ve satış stradejisini destekleyerek yurt içi pazarının %70 ne hakim olmuştur. 2005 yılında Dış Ticaret Satış ekibinide kendi bünyesinde kurarak ihracata başlamıştır. Satış gruplarına destek olmak amacı ile yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katılarak ihracatta 10 ülkeye ürünlerinin satışına başlamıştır.

2007 yılında ipkas sanayi sitesinde 3. etapda 6000 m2 fabrika binasını yaparak makine parkurunu yenileyerek kalıp yatırımlarına devam ederek plastik ürün gamını 460 çeşite çıkarmıştır.

2011 Yılında Aydınlatma ürün çeşitini desteklemek amacı ile Metal Ofis Aydınlatmaları ve Endüstriyel Tasarım Aydınlatma çeşitlerinin imalatına başlamıştır. (4x18 ofis aydınlatmaları,Yüksek Tavan, Market, Sokak, T1 TSC Okul, Etanj Armatür çeşitleri vb. gibi) Bütün standart belgelerini alarak (TSE, İSO, CE) Projelere girmiştir.

2012 Yılında Led teknolojisini yakından takip ederek (Ledli sokak armatürleri, projektör, canopi, ledli ofis aydınlatma, ledli etanj, ledli T1 TSC Okul, ledli 4x8 W. Ofis Armatür) çeşitlerinin üretimine başlamıştır. Ciddi projelere cevap vermeye başlamıştır. Ürün gamının artması ve müşterilerine daha iyi hizmet vermek için İstanbul Anadolu yakası, İç Anadolu, Ege, Akdeniz bölgelerine home ofisler kurmuştur. İhracaatını 37 ülkeye çıkararak Balkanlar ve Orta Doğu Ülkelerine ticaretini arttırmıştır. Satışlarının Yurt içi % 50 ve Yurt dışı % 50 dengeleyerek pazarını korumaya devam etmiştir.

2013 yılında Işıldar’dan Yenilik Dünyada bir ilk sloganı ile  Grup priz çeşiti yapmıştır. Bu grup priz çeşitleri çift yönlü kullanılarak müşterilerimizi tüm çeşitlerin stoklarından kurtarmak  düşüncesiyle yapılmıştır. Bünyesinde Işıldar Pls. Ltd. Şti. Işıldar Aydılatma Ltd. Şti. Işıldar Dış Ticaret Ltd. Şti. lerini kurmuştur. Toplam 12.000 m2 de üretimlerini yapmaktadır.

IŞILDAR PLASTİK İkitelli Organize San. Böl. İPKAŞ San. Sit. 3. Etap B Blok No:3
İkitelli - Küçükçekmece / İSTANBUL
Tel: +90 0212 549 53 93 Faks: +90 0212 549 53 96 e-mail:info@isildar.eu

COPYRIGHT© 2013 IŞILDAR PLASTİK. ALL RIGHT RESERVED.